Poslastica u EFL kupu, Kovačić i Gvardiol gostuju kod Newcastlea

Mihaela Bradovski • srijeda, 27.09.2023.

Večeras se nastavlja šesnaestina finala EFL kupa, a svjetla reflektora bit će usmjerena prema Newcastleu gdje gostuje Manchester City...

Najjači par šesnaestine finala EFL kupa čine Newcastle i Manchester City. Pep Guardiola i njegovi igrači bit će na velikom ispitu, Newcastle ima sjajnu momčad i napravit će sve da preko velikog protivnika prođe u osminu finala.

Igraj na Newcastle - Manchester City na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Newcastle u ovaj susret ulazi prepun samopouzdanja nakon što je u prošlom kolu odigrao sjajnu utakmicu protiv Sheffield Uniteda u kojoj je upisao visoku pobjedu 8:0 u kojoj rezultat dovoljno pokazuje snagu momčadi Eddieja Howea.

Manchester City je također bio uspješan te je nastavio sa stopostotnim ulaskom u prvenstvo. Upisao je 2:0 pobjedu protiv Nottingham Foresta i to ovaj put u nešto drugačijim uvjetima nego inače s obzirom da je cijelo drugo poluvrijeme igrao s igračem manje nakon isključenja Rodrija.

City je vrlo snažan, ima širok kadar i u prilog mu idu i posljednji rezultati protiv Newcastlea. U posljednjih 17 međusobnih dvoboja upisao je samo jedan poraz i to još u siječnju 2019. godine kada je izgubio 2:1, a u tih 17 utakmica slavio je čak 13 puta.

Općenito pod vodstvom Pepa Guardiole City u Liga kupu bilježi dobre rezultate i nada se kako će tako nastaviti i ove sezone kada će ponovno pokušati osvojiti i ovaj trofej.

Kroz povijest Manchester City je s osam trofeja u ovom natjecanju nakon Liverpoola druga najuspješnija momčad. Newcastle je dva puta bio u finalu, ali nije nijednom uspio osvojiti. Prošle sezone zaustavio ga je u finalu Manchester United.

Što su rekli

Eddie Howe, trener Newcastlea: "Nemamo listu prioriteta, nemamo natjecanje koje nam je važnije od drugog. Rekao sam to i igračima puno puta, važna je samo svaka sljedeća utakmica bez obzira u kojem natjecanju je igramo. Svako drugačije razmišljanje bilo bi opasno. Upravo tako ćemo se postaviti i u ovom susretu jer u svim utakmicama želimo samo pobjedu."

Pep Guardiola, trener Manchester Cityja: "Na početku sezone uvijek imamo nekoliko igrača kojima nedostaje minutaža i ovo natjecanje je idealno za to. Sada je malo drugačije, imamo dosta igrača s ozljedama, dobar dio igrača ima već puno minuta u nogama i njih moramo odmoriti. Ne želim riskirati ozljede, a puno su nam važniji naredni susreti s Wolvesima, Leipzigom i Arsenalom."

Mjesto, vrijeme, sudac

Newcastle, St. James Park, 21:00

Sudac: Chris Kavanagh

Nedostaju

Newcastle: Joelinton, Joe Willock, Emil Krafth, Harvey Barnes (ozljede)

Manchester City: Kevin de Bruyne, Bernardo Silva, John Stones (ozljede), Rodri (suspenzija)

Prošli međusobni dvoboj

Newcastle baš i nema dobra sjećanja iz susreta s ovim protivnikom. Ove sezone su se već jednom susreli i City je slavio s 1:0.

Prognoza

Manchester City je favorit, ali ne tako veliki. Newcastle na svom travnjaku uz najavljene rotacije kod Cityja, svakako ima šanse.