Borac prekinuo niz Budimira sa Širokim Brijegom

Krešimir Milić • srijeda, 27.09.2023.

Slavio je klub iz Banja Luke u gostima kod Širokog Brijega i tako prekinuo niz bez poraza momčadi Marijana Budimira. Pobjedom su preuzeli i prvo mjesto na ljestvici…

Od početka sezone trajao niz neporaženosti Širokog Brijega čiju klupu je proteklog ljeta preuzeo Marijan Budimir, autor velikog uspjeha Hajdukovih juniora proteklih sezona. U šest utakmica imali su pet pobjeda i remi, a posljednju pobjedu su upisali protiv jednog od pretendenata za titulu u Premijer ligi BiH Sarajeva.

Danas su odigrali zaostalu utakmicu 1. kola protiv Borca iz Banja Luke, još jednog kluba koji ima ambiciju osvajanja lige. Za ovaj susret ostali su bez Hajdukovog veznjaka na posudbi Marka Capana koji je protiv Sarajeva dobio bizaran žuti karton nakon završetka utakmice.

Borac je utakmicu riješio već u prvih osam minuta susreta i slavio s 2:0, a Široki Brijeg nije uspio doći ni do boda do kraja.

Gol za vodstvo zabio je u 5. minuti Jovo Lukić, a na 2:0 povisio je Damir Hrelja.

Ovom pobjedom Borac je preuzeo vodeću poziciju u prvenstvu s 18 bodova, a Široki Brijeg je na drugom mjestu sa 16.