Romine muke se nastavljaju, Genoa je svladala nakon skoro deset godina unatoč ozljedi Badelja

Branimir Korać, HINA • četvrtak, 28.09.2023.

Odigrani su susreti šestog kola Serie A, a najuvjerljivija u posljednja tri dvoboja bila je Genoa koja visoko svladala Mourinhovu Romu...

U posljednjem susretu šestog kola talijanskog nogometnog prvenstva Genoa je pobijedila Romu s 4:1 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih 18 međusobnih susreta.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Posljednju pobjedu Genoa je protiv Rome ostvarila u svibnju 2014. godine (1:0), a potom je Roma u idućih 17 susreta upisala 13 pobjeda, dok su četiri susreta završila bez pobjednika.

Velika serija "Giallorossa" je stala večeras sjajnom predstavom momčadi koju vodi Alberto Gilardino.

Domaćin je poveo već u petoj minuti golom Alberta Gudmundssona, izjednačio je Bryan Cristante u 22. minuti, no Mateo Retegui je u posljednjoj minuti prvog dijela vratio domaći sastav u prednost. U drugom dijelu Genoa je zabila još dva gola, a strijelci su bili Morten Thorsby (74) i Junior Messias (81).

Za Genou je u početnom sastavu zaigrao bivši hrvatski reprezentativac Milan Badelj, međutim zbog ozljede je napustio teren u 11. minuti. Umjesto njega je u igru ušao Thorsby koji se kasnije upisao među strijelce.

Genoa je ovom pobjedom skočila sa 16. na 11. mjesto, dok je Roma pala za jednu poziciju i sada drži 16. mjesto s pet bodova, tek dva više od zone ispadanja.

U ranije odigranim susretima Frosinone i Fiorentina su odigrali 1:1, dok je susret Monze i Bologne završio bez golova.

Fiorentina je povela na gostovanju kod Frosinonea golom Nicolasa Gonzaleza u 19. minuti, a izjednačio je Matias Soule 20 minuta prije kraja. Karlo Lulić nije igrao kod domaćina, baš kao niti Josip Brekalo za Viole.

Fiorentina je sedma sa 11 bodova, a Frosinone stepenicu niže s dva boda manje.

U susretu Monze i Bologne nije bilo golova, ali je bilo crvenih kartona. U 86. minuti "pocrvenio" je gostujući veznjak Alexis Saelemaekers.

Za Monzu je od 78. minute igrao Mirko Marić, dok Nikola Moro nije nastupio za goste.