Jadran LP ostao neporažen u vrhu, Hrvace preokretom do slavlja u Bjelovaru

Krešimir Milić • subota, 30.09.2023.

Pločani su nastavili igrati u dobroj formi i drže vrh SuperSport Druge NL. Za petama im je križevački Radnik koji ima bod manje…

Jadran Poreč Grobničan 2:2

Drugi bod u sezoni upisao je porečki Jadran danas remijem protiv Grobničana. Imali su gosti dva puta vodstvo u 7. kolu SuperSport Druge NL, ali domaći su se uspjeli vratiti u egal i ostaviti jedan bod kod kuće.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kovačević je doveo goste u vodstvo u 19. minuti, a Ivetić je izjednačio u 40. minuti. Ponovno gosti dolaze u vodstvo u 69. minuti kad je zabio Akinola Jabita, a gol za konačnih 2:2 zabio je Sumić. Jadran je do ovog boda došao s igračem manje nakon što je u 57. minuti crveni karton dobio Sylla.

Grobničan se sa sedam bodova nalazi na 13. mjestu prvenstvene ljestvice, a Jadran je na posljednjem mjestu s dva boda.

Marsonia – Mladost Ždralovi 1:1

Remijem su utakmicu 7. kola zaključili i Marsonia i Mladost Ždralovi. Rezultatom 1:1 završio je susret u Slavonskom Brodu.

Herceg je zabio za vodstvo gostiju u 57. minuti, a gol za izjednačenje postigao je Mahmutović u 71. minuti.

Mladost je trenutno četvrta momčad u prvenstvu s 12 bodova, a Marsonia je s dva boda manje na osmom mjestu.

Belišće – Jadran LP 0:3

Isto kao i prošle sezone krenuo je furiozno Jadran LP na početku. Nakon sedam k ola ne znaju za poraz, a danas su bili bolji na gostovanju kod Belišća s 3:0.

Čepo je zabio za vodstvo u 50. minuti s bijele točke, a u 70. je na 2:0 povisio Medić. Konačnih 3:0 postavio je Taslak u 90. minuti.

Pločani su trenutno vodeća momčad sa 17 bodova u SuperSport Drugoj NL, a Belišće je na 15. mjestu s pet bodova.

Bjelovar – Hrvace 2:3

Hrvace su još jedan dalmatinski klub koji je u 7. kolu upisao pobjedu u kontinentalnom dijelu Hrvatske. Oni su slavili na gostovanju u Bjelovaru nevjerojatnim preokretom 3:2.

Vodili su domaći 2:0, a do vodstva su došli već u 9. minuti golom Stojanovića. Na 2:0 je povisio Čikvar u 46. minuti, a onda od 52. kreće preokret Hrvaca.

Botica je zabio za smanjenje, a Barač u 76. za izjednačenje. Konačnih 3:2 postavio je Vušković u 90. minuti.

Za Hrvace je ovo bila treća pobjeda i trenutno su 11. s devet bodova, a Bjelovar je na sedmom mjestu s deset bodova.

Hrvatski dragovoljac – Radnik Križevci 0:2

Radnik iz Križevaca prvi je pratitelj pločanskog Jadrana, a s gostujućom pobjedom protiv Hrvatskog dragovoljca ostali su bod od prvog mjesta.

Slavili su 2:0 na gostovanju, a strijelci su bili Vukić (37.) i Dunić (73.). Hrvatski dragovoljac trenutno je 12. u prvenstvu s osam bodova.

Kustošija – Krk 3:0

Kustošija polako stabilizira formu kojom bi se vratila u viši rang. Danas su slavili protiv Krka s 3:0 na domaćem terenu.

Mihaljević je bio dvostruki strijelac u 65. i 90. minuti, a jedan gol je zabio Lovren u 73. minuti.

Nakon ove pobjede Kustošija je na petom mjestu s 11 bodova, a Krk je deveti s bodom manje.

Karlovac – Dugo Selo 3:1

Nakon što su osigurali osminu finala Kupa nastavili su u Karlovcu pobjednički. Na domaćem terenu danas su savladali Dugo Selo s 3:1.

Gosti su poveli u 29. minuti nakon autogola Paušića, a onda u drugom dijelu slijedi preokret.

Bunoza je zabio za izjednačenje u 54. minuti, a Paracki za vodstvo u 71. te Tankosić za konačnih 3:1 u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Karlovac je blizu vodećima i trenutno drži treće mjesto s 13 bodova, a Dugo Selo je na 14. mjestu s pet bodova.