Zimski sportovi

Mladi hrvatski brzoklizači osvojili devet medalja u Budimpešti

Sportnet, Krešimir Milić • utorak, 03.10.2023.

Na natjecanju su sudjelovale mlade olimpijske nade iz sedam zemalja, ukupno 170 klizačica i klizača iz 17 klubova. Hrvatski predstavnici vraćaju se s četiri zlata, tri srebra i dvije bronce…

Nova sezona u brzom klizanju na kratke staze za hrvatske brzoklizače započela je proteklog vikenda Olympic Hopes natjecanjem u Budimpešti. Na natjecanju su sudjelovale mlade olimpijske nade iz sedam zemalja, ukupno 170 klizačica i klizača iz 17 klubova.

Naši mladi predstavnici osvojili su ukupno devet medalja, a najuspješniji je bio Ante Iličić koji je u kategoriji juniori E osvojio sve četiri zlatne medalje. Srebrne medalje u pojedinačnim disciplinama osvojili su Nika Koprivnjak i Martin Prantl (ukupni poredak), a brončane Ivona Trgovčević (500m) i Jan Kovačić (ukupni poredak).

U ekipnim disciplinama mješovita štafeta u sastavu Nika Koprivnjak, Ljiljana Radelja, Jan Kovačić i Martin Prantl osvojila je srebrnu medalju.

Natjecateljska sezona nastavlja se već sljedećeg vikenda natjecanjem iz Danubia serije u Češkoj.