Liga prvaka, skupina D, 2. kolo, 03.10.2023, 18:45 h
Salzburg 0:2 Real Sociedad
Real Sociedad

Sjajno poluvrijeme Real Sociedada dovoljno za tri boda u Salzburgu

Mihaela Bradovski • utorak, 03.10.2023.

Real Sociedad stigao je do prve pobjede u Ligi prvaka slaveći u gostima kod Salzburga 2:0. Sjajno prvo poluvrijeme bilo je dovoljno za tri boda...

Salzburg je odlično otvorio nastup u Ligi prvaka i slavio je u prvom kolu u gostima kod Benfice s 2:0. Međutim nije to uspio potvrditi u drugom kolu, ugostio je Real Sociedad i izgubio istim rezultatom.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ovo je vrlo važna pobjeda Real Sociedada koji je krenuo domaćim remijem protiv Intera u susretu u kojem je imao pobjedu u rukama, bio bolji pa se morao zadovoljiti samo bodom.

Od početka je Real Sociedad izgledao opasnije i vrlo rano je postalo jasno kako Salzburg neće dugo izdržati čiste mreže.

Tako je i bilo, u sedmoj minuti Mikel Oyarzabal inteligentno pogađa laganim udarcem s ruba 16 metara.

Tu Real Sociedad nije stao i to mu se isplatilo u 27. minuti kada Brais Mendez uzima loptu na svojoj polovici i kreće prema domaćem kaznenom prostoru te zabija za 2:0.

U drugom dijelu domaćin je tražio smanjenje zaostatka, u jednom trenutku dobio je i kazneni udarac nakon pada Roka Šimića u 16 metara, ali VAR je poništio pogodak. Dok se Šimić pripremao za izvođenje kaznenog udarca, na snimci se vidjelo kako je ipak on nagazio gležanj vratara te je odluka promijenjena.

Kasnije su domaćini ponovno tražili kazneni udarac zbog igranja rukom u 16 metara gostiju, ali sudac se nije dao i pokazao je da se nastavi s igrom.

Roko Šimić igrao je cijelu utakmicu, a Luka Sučić ušao je u igru u 78. minuti.