Liga prvaka, skupina C, 2. kolo, 03.10.2023, 18:45 h
Union Berlin 2:3 Braga
Braga

Novi šok za Union Berlin, Braga dovršila preokret u 94. minuti

Mihaela Bradovski • utorak, 03.10.2023.

Odličnu utakmicu u Berlinu su odigrali Union Berlin i Braga. U konačnici pobjedu su odnijeli gosti iz Portugala koji su slavili s 3:2...

Union Berlin upisao je i drugi poraz u Ligi prvaka i to ponovno golom u posljednjim sekundama. U Madridu je protiv Reala krvnik bio Jude Bellingham koji je zabio za pobjedu u sudačkoj nadoknadi, a u Berlinu protiv Brage Andre Castro pogodio je u posljednjim sekundama.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nijemci su u ovom susretu bili još bliži bodovima, vodili su 2:0, izgledali dobro, ali već na početku drugog dijela Braga je bila ponovno u utakmici.

Već u početnim minutama zatresla se mreža Matheusa, Robin Gosens poslao je loptu u mrežu, ali dosuđeno je zaleđe nakon VAR intervencije.

Ipak nakon pola sata igre Union Berlin je poveo, Sheraldo Becker je na asistenciju Krala pogodio za vodstvo.

Isti igrač strijelac je i drugi put u 37. minuti, ovaj put Tousart mu je odlično prebacio loptu u prostor, Becker se sjurio prema golu gostiju i pogodio za 2:0.

U tim trenucima sve je izgledalo idealno za domaćina, međutim već u 41. minuti Braga smanjuje. Horta je pucao izvana, vratar kratko odbio loptu samo do Niakatea koji pogađa praznu mrežu.

Ostavilo je to traga na domaćinu i Braga već u 51, minuti poravnava. Nakon kornera lopta je odbijena do Brume koji odlično gađa u gornji kut.

I kada se činilo da se susret biti okončan remijem, Braga je došla do pogotka, u 94. minuti Castro je vrlo precizno pogodio suprotni kut s ruba kaznenog prostora za pobjedu gostiju.

Josip Juranović odradio je cijelu utakmicu za domaćina.