SuperSport HNL, 11. kolo, 07.10.2023, 16:00 h, Opus Arena
Suci: Ante Terzić, Goran Perica, Nikola Kečkiš, 4. sudac: Dario Kulušić; VAR: Marin Vidulin, Luka Pajić

Petar Jenjić • subota, 07.10.2023.

Osijek je u utakmici 11. kola SuperSport HNL-a stigao do pobjede. Na domaćem terenu slavio je protiv Rudeša pogocima Ramona Miereza, Ivana Fiolića i Darka Nejašmića...

Još od 20. kolovoza i pobjede protiv Gorice od 1:0, nogometaši Osijeka nisu znali za pobjedu. Sve do danas. U goste je na Opus Arenu stigao Rudeš kojeg su domaći svladali rezultatom 3:0 i ostavili na dnu ljestvice sa samo jednim osvojenim bodom.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Privremeni glavni trener Ivo Smoje mogao je biti zadovoljan odrađenim, s obzirom na sve što se događalo u klubu u posljednje vrijeme. Dobra je ovo najava za dvoboj s Hajdukom koji se igra za dva tjedna.

Prva opasnost pred golom Rudeša bila je u šestoj minuti, glavom je pucao Ramon Mierez, ali udarac ide malo kraj gola. Tri minute kasnije pucao je Domagoj Bukvić s ruba 16 metara, ali obranio je Matej Marković, debitant u SuperSport HNL-u.

Sjajna šansa Osijeka, najbolja do tada na susretu, stigla je u 24. minuti. Dobra kombinacija domaće momčadi, ubačaj Petra Pušića stiže do Šime Gržana na pet metara, ali Marković se ponovno iskazao na golu zagrebačke momčadi.

Bijelo-plavi su slomili otpor protivnika u samoj završnici prvog poluvremena. Igrala se sudačka nadoknada, Pušić je ubacio s lijeve strane u kazneni prostor za Ramona Miereza koji glavom skreće loptu u mrežu.

Povratna lopta Nail Omerovića za Miju Caktaša na 11 metara u 49. minuti, ali njegov udarac odlazi kraj gola. Omerović je gotovo postigao lijep autogol u 58. minuti, no lopta je otišla malo kraj stative. Šest minuta kasnije Mierez je pucao izvana, ali je to otišlo preko gola.

Vedran Jugović je u 80. minuti prekrasno odigrao petom za Ivana Fiolića čiji prvi udarac brani Marković. Ipak, Fiolić se našao i na odbijancu te ga pospremio pod gredu. Ovo mu je bio prvijenac u sezoni.

U zadnjoj akciji susreta Slavko Bralić je glavom prebacio loptu za Darka Nejašmića koji iz blizine glavom skreće u gol.