Prvi poraz Jadrana LP, Križevčani uhvatili priključak, Dragovoljac pao u Ždralovima

Branimir Korać • nedjelja, 08.10.2023.

U SuperSport Drugoj NL odigrani su susreti osmog kola. Jadran LP poražen je prvi put ove sezone i to kod kuće protiv Opatije...

Mladost je u Ždralovima nastavila niz utakmica bez poraza, a nova žrtva bio je Hrvatski dragovoljac. Zagrepčani igraju vrlo dobro u gostima, ali Mladost je na to bila spremna i slavila je. U 39. minuti Dmytro Lopa doveo ih je u vodstvo, a neizvjesnost je pogotkom zaključio Josip Topić u 81. minuti.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvace su na svom travnjaku svladale fenjeraša porečki Jadran s 4:3. Gostima nikako da krene, odigrali su opet solidnu utakmicu, ali domaćin je bio bolji. Dvostruki strijelac bio je kapetan Mateo Barać dok su po jedan pogodak dodali Nicolas da Silva Mesquita i Josip Glavović. Strijelci za goste bili su Antonio Siljan, Mate Ivetić i Nikola Gavrić.

Zanimljivo je bilo u Dugom Selu gdje je gostovao Radnik iz Križevaca. Završilo je 2:2. Domaćin je poveo već u devetoj minuti golom Matije Fintića, ali Križevčani su već do 21. minute napravili preokret golovima Ive Vukića i Tomislava Turčina. Ipak domaćin je osigurao bod i to pogotkom Maksa Slunjskog u 51. minuti.

Trnje se muči i bilježi već četvrti poraz zaredom. Ovaj put izgubio je kod kuće od vrlo neugodne Marsonije s 2:0. Golovi su pali u posljednjih 15 minuta, Selmir Mahmutović zabio je u 76. minuti, a četiri minute kasnije Mateo Stanišić zaključio je priču.

Zato je u dobroj formi Karlovac koji je stigao do četvrte pobjede u nizu. Upisao ju je protiv Bjelovara i to s glatkih 4:0 iako je sredinom prvog dijela ostao bez ozlijeđenog iskusnog braniča Gordana Bunoze. Po dva gola pala su u svakom poluvremenu, u prvom dijelu zabijali su Toni Kurečki i Zvonko Pamić, a u drugom dijelu Josip Budimir i Luka Viduka.

Osam golova viđeno je u Mavrincima gdje je Grobničan s 5:3 bio bolji od Kustošije. Sjajan je bio ponovno Dražen Pilčić koji je upisao hat-trick, a po jedan pogodak dodali su Basit Akinola i Franko Bosančić. Dvostruki strijelac za goste bio je Marijan Oršolić dok je jedan pogodak dodao Jahnoah Guevara Markelo.

Efikasno je bilo i u Pločama gdje je Opatija nanijela prvi ovosezonski poraz domaćem Jadranu. Pločani su nakon pola sata igre vodili 2:0 golovima Nikole Čepe i Gorana Šujića. Gosti su se vratila s dva gola Paola Grpca dok je Goodness Ajayi u 88. minuti donio pobjedu gostima.

Drugu ovosezonsku pobjedu upisalo je Belišće koje je slavilo na Kantridi protiv Krka s 1:0. Strijelac za pobjedu bio je u 68. minuti Deni Stojanac.