Napoli 1:3 Fiorentina
Fiorentina

Sjajna Fiorentina slavila u Napulju, Brekalo načeo domaćina ranim pogotkom

Mihaela Bradovski • nedjelja, 08.10.2023.

U posljednjem susretu osmog kola Serie A Fiorentina je gostovala kod Napolija. U dresu Fiorentine od prve minute na travnjaku je bio i Josip Brekalo koji je i doveo svoju momčad već u osmoj minuti u vodstvo...

Fiorentina je u odličnoj formi i jedna od onih momčadi koje mogu žaliti što upravo kreće reprezentativna stanka. U posljednja četiri kola upisala je tri pobjede i remi, a treća pobjeda upisana je u Napulju.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vrlo teško gostovanje za Fiorentinu, ali odmah odličan start. Povela je već u osmoj minuti nakon osvojene lopte na polovici Napolija poslije čega se otvorila velika prilika.

Pucao je prvo Lucas Martinez Quarta, pogodio je vratnicu, lopta se odbila na lijevu stranu gdje natrčava Josip Brekalo i praktički iz mrtvog kuta zabija za vodstvo.

Napoli je pritiskao i tražio pogodak te je do njega stigao u završnici prvog poluvremena, Victor Osimhen iz kaznenog udarca pogodio je za 1:1.

Odmah na početku drugog dijela Fiorentina je imala novu veliku priliku, ali Jonathan Ikone nije imao sreće i pogodio je vratnicu, Desetak minuta kasnije Fiorentina ipak dolazi do novog vodstva, ovaj put loptu u mrežu pospremio je Giacomo Bonaventura.

Napoli u nastavku susreta nije uspio još jednom izbrisati minus, a kada je Nico Gonzalez u sudačkoj nadoknadi pogodio za 3:1, priči je bio kraj.

Brekalo je odigrao vrlo dobru utakmicu, a igru je napustio u 73. minuti kada ga je zamijenio strijelac trećeg pogotka.