Petra Martić ipak u dva seta poražena od odlične Čehinje u osmini finala

Branimir Korać • četvrtak, 12.10.2023.

Petra Martić zaustavljena je u osmini finala turnira u Zhengzhouu. Protivnica joj je bila Čehinja Barbora Krejčikova koja je slavila u dva seta...

Barbora Krejčikova, trenutno 18. igračica svijeta, zaustavila je Petru Martić u osmini finala turnira u Zhengzhouu. Prvi set bio je ravnopravan, ali u drugom je Čehinja dominirala.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Krejčikova je dosad protiv Martić igrala tek jednom, bilo je to ove godine na zemlji na turniru u Madridu, a tamo je Petra ipak bila bolja.

U Kini se vodila velika bitka, u prvom setu Krejčikova je povela s 2:0, ali Martić se uspjela vratiti i izjednačiti na 3:3. Ipak, u završnici seta Martić ponovno gubi servis, a ovaj put i set sa 7:5.

U drugom setu ponovno je Krejčikova povela, ali ovaj put Martić se nije vratila. U trećem gemu uspjela je uzeti svoj servis i smanjiti na 2:1, ali nakon toga je potpuno pala i izgubila set sa 6:1.

Krejčikova tako prolazi u četvrtfinale gdje će igrati protiv Lesije Curenko koja je u osmini finala porazila Donnu Vekić.