Norvežani pobjedom na Cipru ostali na životu, prvi poraz Škota

Branimir Korać • petak, 13.10.2023.

Škoti su i dalje vodeća reprezentacija skupine A, ali više nisu stopostotni. Prvi poraz upisali su u gostima kod Španjolske...

Norveška se još uvijek bori za ulazak mešu dva najbolja i nakon lošeg starta nema više pravo na kiks.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na gostovanju na Cipru slavila je s visokih 4:0 i tako nastavila ispravljati ono loše što je napravila na početku kvalifikacija.

Povela je golom Alexandera Sorlotha u 33. minuti da bi sredinom drugog poluvremena Erling Haaland dodao dva pogotka. Već tu je sve bilo jasno, a konačnih 4:0 postavio je Fredrik Aursnes u 81. minuti.

Škoti su upisali prvi poraz i to izgubivši u gostima kod Španjolske s 2:0. Alvaro Morata i Oihan Sancet bili su strijelci u posljednjih 20 minuta.

Prije toga Škoti su proslavili pogodak udarcem Scotta McTominaya iz slobodnjaka posve iskosa, ali gol ipak nije priznat, nakon VAR pregleda uutvrđeno je zaleđe.