Portugal na krilima Ronalda osigurao vizu za Njemačku, BiH uz nerede do pobjede u Lihtenštajnu

Mihaela Bradovski • petak, 13.10.2023.

Poznat je prvi putnik za Njemačku iz skupine J. Portugal je osigurao završnicu, a još tri reprezentacije bore se za jedno mjesto...

Zanimljiv dvoboj u skupini J odigran je na Islandu gdje je domaćin tražio pobjedu pod svaku cijenu protiv Luksemburga, ali je samo remizirao 1:1 i šanse za prolaz su mu simbolične. S druge strane, koliko god to čudno zvučalo, Luksemburg je i dalje u igri.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Islanđani su poveli golom Orrija Steinna Oskarssona da bi odmah na početku drugog poluvremena Gerson Rodrigues izjednačio te su gosti izdržali i uzeli bod s kojim su na samo dva boda iza drugoplasirane Slovačke.

Reprezentacija BiH slavila je s 2:0 u gostima kod Lihtenštajna, ali je još uvijek na dva boda iza Luksemburga i četiri iza Slovačke. Susret su obilježili neredi gostujućih navijača, ali je ipak priveden kraju.

U debiju Save Miloševića oba pogotka pala su u prvom poluvremenu gdje su Amar Rahmanović i Miroslav Stevanović pogodili za pobjedu.

Portugal je osigurao nastup na Europskom prvenstvu pobjedom 3:2 protiv Slovačke, sada bježi trećeplasiranom deset bodova, tri kola prije kraja.

Cristiano Ronaldo u Portu je predvodio svoju momčad do pobjede s dva pogotka dok je jedan dodao Goncalo Ramos. Strijelci za Slovačku bili su David Hancko i Stanislav Lobotka.