EP 2024., skupina D, 8. kolo, 15.10.2023, 20:45 h, Cardiff, Cardiff City Stadium
Suci: Davide Massa, Filippo Meli, Stefano Alassio (Italija)

Branimir Korać • nedjelja, 15.10.2023.

Još jedno loše izdanje Hrvatske i novi poraz. Nakon poraza od Turske u Osijeku, Hrvatska je upisala poraz i u gostima kod Walesa koji je slavio s 2:1 i sebi povećao, a Hrvatskoj smanjio šanse za odlazak na Europsko prvenstvo...

Daniel James
57'
23
Nathan Broadhead
81'

Zlatko Dalić

Bez osvojenog boda u ovom reprezentativnom terminu i Hrvatska se iz odlične pozicije doveo u tešku situaciju. Doduše može do Europskog prvenstva kroz dodatne kvalifikacije na osnovu Lige nacija, ali tamo će također biti pakao. Sada je u teškoj poziciji i mora upisati dvije pobjede, a istovremeno Wales ne smije upisati dvije pobjede.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatska je protiv Turske izgledala vrlo loše, a prvo poluvrijeme protiv Walesa bilo je na istom tragu. Prema naprijed još lošije, apsolutni ništa nije napravila u prvih 45 minuta, tek u nekoliko navrata uspjela je doći do velških 20 metara.

S druge strane domaćin je bio puno opasniji i u nekoliko navrata Dominik Livaković sjajnim obranama spašavao je Hrvatsku.

Prvi konkretniji pokušaj na susretu stigao je tek u 21. minuti kada je Wilson pobjegao i Vida ga srušio na 18 metara. Wilson je i izveo slobodnjak, jako dobro prema kutu, ali Livaković je sjajnom obranom spasio Hrvatsku.

Pet minuta kasnije još jedna odlična prilika za Velšane, ovaj put Neco Williams se izborio za prostor za udarac, pucao je i on prema kutu, ali Livaković i tu izvlači veliku obranu.

Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao, ostalo je 0:0, ali zabrinjavao je loš nastup Hrvatske. I Zlatko Dalić bio je nezadovoljan što je pokazao i time što je odmah na ulasku u drugi dio na teren poslao trojicu novih igrača.

Međutim lošiji početak drugog dijela Hrvatska nije mogla imati. U 47. minuti dugačka lopta upućena je prema Wilsonu koji bježi Vidi, dolazi sam pred Livakovića i rutinski ga prebacuje za 1:0.

Moralo se priznati zasluženo vodstvo za Velšane protiv vrlo blijede Hrvatske koja niti nakon tog gola nije odmah krenula kako se od nje očekuje.

Prvi konkretniji pokušaj Hrvatska je imala tek u 59. minuti kada je pucao Brozović, ali neprecizno.

U 60. minuti Wales dolazi do drugog pogotka, Daniel James je odlično ubacio, Wilson je došao između Brozovića i Vide te pogodio za 2:0.

Hrvatska je pokušala pritisnuti, a do gola je stigla u 75. minuti. Prethodio je pokušaj Belje koji je ruku na srce stigao iz zaleđa, lopta je završila u korneru kojeg izvodi Modrić, a Pašalić s druge vratnice glavom pogađa.

Do kraja susreta Hrvatska je pokušavala, probavali su Beljo, Modrić, ali rezultat se nije mijenjao.

U konačnici zaslužena pobjeda Walesa protiv još jednom loše Hrvatske.