Poljaci se novim kiksom udaljili od izravnog plasmana na Europsko prvenstvo

Branimir Korać • ponedjeljak, 16.10.2023.

Poljska nije uspjela svladati na svom travnjaku Moldaviju i dovela se u neugodnu situaciju, a Česi su s druge strane sve bliže prolazu...

Češka nije kiksala protiv Farskih Otoka, upisala je pobjedu 1:0 i nastavlja put prema Europskom prvenstvu.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bio je to susret u kojem Češka nije smjela kiksati, imala je puno prilika, ali tek u 76. minuti došla je do pogotka. Strijelac je bio Tomaš Souček iz kaznenog udarca.

Ova pobjeda dovela je Češku do 11 bodova, ima bod više i utakmicu manje od trećeplasirane Poljsku dok je Moldavija s dva boda manje na četvrtom mjestu.

Veliki kiks upisali su Poljaci koji su odigrali samo 1:1 kod kuće protiv Moldavije i gotovo sigurno neće završiti mešu prva dva. Ostala im je samo još jedna utakmica, kod kuće protiv Češke, pa čak ako i svlada Češku, Poljska će se morati nadati porazu Čeha od Moldavije koja istovremeno mora izgubiti u sljedećem kolu od Albanije.

Jako su si zakomplicirali Poljaci život, protiv Moldavije su završili u zaostatku u 26. minuti kada je Nicolaescu pogodio za 0:1, a kasnije je Swiderski samo izjednačio.

Poljaci bne ovise samo o sebi, jednako kao i Moldavija.