Perasovićev Uniks Kazan do uvjerljive pobjede u gostima

Petar Jenjić • ponedjeljak, 16.10.2023.

Uniks Kazan stigao je do svoje druge pobjede u VTB ligi. U prilično jednosmjernom susretu ruska je momčad slavila u gostima kod Minska...

Svoju drugu utakmicu ove sezone u VTB ligi odigrao je Uniks Kazan, kojeg vodi hrvatski trener Velimir Perasović, i ostao na stopostotnom pozitivnom učinku.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Danas je gostovao kod bjeloruskog Minska te upisao i više nego uvjerljivu pobjedu. Nakon 40 minuta igre bilo je 97:49, a gosti tako ostaju na dnu ljestvice s omjerom 0-2.

Minsk je prvu četvrtinu dobio s 20:18, ali je u sljedeće dvije postigao samo 17 poena. Iskoristio je to Uniks da ode na 38 poena prednosti, a do kraja je samo ostalo pitanje razlike.

Najbolji je kod Uniksa bio Jalen Reynolds s 19 poena i sedam skokova, dok je Marcos Knight dodao 15 koševa.

Minsk je predvodio Danil Kasko s 13 poena i šest skokova. Sljedeću utakmicu Uniks igra već za tri dana kada će biti domaćin Uralmaš Jekaterinburgu.