EP 2024., skupina F, 8. kolo, 16.10.2023, 18:00 h
Azerbajdžan 0:1 Austrija
Austrija

Pogodak iz penala potvrdio plasman Austrije na Europsko prvenstvo

Petar Jenjić • ponedjeljak, 16.10.2023.

Nogometaši Austrije novi su sudionici Europskog prvenstva u Njemačkoj sljedeće godine. Danas im je trebala pobjeda protiv Azerbajdžana i do nje su uspjeli doći...

Sada više ni teorija ne pomaže Švedskoj. Reprezentacija Austrije slavila je u gostima kod Azerbajdžana s 1:0 i tako osigurala plasman na Europsko prvenstvo. Iako nije briljirala, bodovi i odlazak u Njemačku 2024. godine se pišu.

Igraj na kvalifikacije za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Veliku šansu u 18. minuti imao je Konrad Laimer koji je izašao sam pred vratara i pokušao ga prebaciti, no pucao je kraj gola. Domaćin je isto imao jedan solidan pokušaj, ali bez promjene početnog rezultata koji je ostao nepromijenjen do kraja prvog dijela.

Na otvaranju nastavka Austrijanci su poveli. Nakon igranja rukom dobili su penal, a sigurno ga je izveo Marcel Sabitzer. Gostujuća ekipa sačuvala je vodstvo do kraja, ali je opasno visila pretkraj susreta.

U prvoj minuti sudačke nadoknade, nakon dobro odigrane akcije, Toral Bajramov ostao je sam na deset metara, mogao je birati gdje će pucati, no pogodio je samo stativu.

Ubrzo nakon toga došlo je i do naguravanja igrača, a u cijelom metežu Guido Burgstaller zaradio je svoj drugi žuti karton. Austrija je izjednačena s Belgijom na 16 bodova, a Šveđani su treći s nedostižnih deset bodova zaostatka.