Cibona u završnici prelomila dvoboj protiv Zaboka

Petar Jenjić • ponedjeljak, 16.10.2023.

Cibona je upisala pobjedu u četvrtom kolu hrvatskog košarkšakog prvenstva. Na gostovanju kod momčadi Zaboka slavila je rezultatom 89:78...

U četvrtom kolu domaćeg košarkaškog prvenstva, košarkaši Cibone stigli su do treće pobjede. Nije im bilo lako u gostima kod Zaboka, ali slavili su rezultatom 89:78. Domaćin tako jedini uz Bosco ostaje bez pobjede ove sezone.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Cibona je prvu dionicu odigrala u skladu s očekivanjima i dobila je s 14 razlike, bilo je 31:17. Imali su i 18 koševa viška (42:24), ali do kraja poluvremena domaćin uspješno smanjuje na samo pet poena minusa (49:44).

Zagrebačka momčad u trećoj dionici vratila se na dvoznamenkastu razliku (67:56), ali uslijedila je serija Zaboka koji je početkom četvrte četvrtine stigao do prvog vodstva na susretu (69:68).

Vrlo nervozni bili su gosti, a suci su im u dva navrata dosuđivali tehničke pa je tako bio i isključen Bariša Krasić. Tako su, uz dosuđene prekršaje i namjerne, domaći šutirali čak šest slobodnih bacanja zaredom za 75:68. Međutim, do kraja susreta ubacili su domaći tek tri poena.

Cibonu je predvodio Aleksandar Aranitović s 22 poena i 12 skokova, dok je Ivan Perasović dodao 17 koševa i sedam skokova.

Najbolji je kod Zaboka bio Emil Savić s 15 poena i pet skokova, dok je Dino Cinac dodao 14 koševa i sedam skokova.