EP 2024., skupina H, 8. kolo, 17.10.2023, 18:00 h
Finska
Finska 1:2 Kazahstan
Kazahstan

Kazahstanci uzeli vitalne bodove u Finskoj i izbacili je iz igre za prva dva mjesta

Branimir Korać, HINA • utorak, 17.10.2023.

Pobjedom preokretom u Helsinkiju reprezentacija Kazahstana ostala je u igri za jedno od dva mjesta koja vode na Europsko prvenstvo...

Nogometna reprezentacija Kazahstana preokretom je došla do pobjede na gostovanju u Helsinkiju svladavši Finsku s 2:1 u utakmici osmog kola skupine H kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaća reprezentacija je povela u 28. minuti pogotkom Roberta Taylora. U 77. minuti Baktijor Zajnutdinov precizno je izveo kazneni udarac za 1:1, a isti je igrač postigao pogodak i za konačnih 2:1 u 89. minuti.

Kazahstanci su došli do pete pobjede i s 15 bodova se probili na treće mjesto iza Slovenije i Danske koje imaju po 16 bodova, ali i utakmicu manje. Finska je nakon četiri pobjede u prvih pet nastupa doživjela treći uzastopni poraz i sa 12 bodova pala na četvrtu poziciju. Peta je Sjeverna Irska sa šest bodova, a na dnu ljestvice je San Marino bez bodova i s gol-razlikom 0:24.