Mađar svladao Serdarušića na startu turnira u Hamburgu

Petar Jenjić • srijeda, 18.10.2023.

Nino Serdarušić poražen je u prvom kolu Challengera koji se ovog tjedna igra u njemačkom Hamburgu. Bolji je od njega bio Mađar Mate Valkusz u dva seta...

Do pobjede na startu Challengera u njemačkom Hamburgu nije uspio doći hrvatski tenisač Nino Serdarušić koji je za protivnika imao mađarskog predstavnika Matu Valkusza.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Serdarušić, trenutno 293. tenisač svijeta, izgubio se sa 6:4, 6:4 od 59 mjesta bolje rangiranog Mađara nakon jednog sata i 13 minuta provedenih na terenu.

Bio im je to drugi međusobni dvoboj u karijerama, a u prvom je, sredinom ožujka ove godine na Challengeru u Szekesfehervaru gdje je Valkusz predao hrvatskom tenisaču sredinom trećeg seta.

Jedan break bio je dovoljan Mađaru za dobivanje prvog seta. Serdarušić je u cijelom meču imao jednu break loptu koju je uspio iskoristiti, a to se dogodilo u drugom setu. Međutim, Valkusz je napravio dva te priveo meč prema kraju.