Prvi poraz Duvnjakovog Kiela, hrvatska kolonija u Wisli opet bez bodova

Petar Jenjić • četvrtak, 19.10.2023.

Odigrane su dvije utakmice petog kola rukometne Lige prvaka. U skupini A Kolstad je svladao Kiel, dok je u skupini B Veszprem bio bolji od Wisle Plock...

Do treće pobjede ove sezone stigao je Kolstad koji je pred svojim navijačima bio bolji od njemačkog Kiela rezultatom 34:29. Gostima je ovo prvi europski poraz ove sezone.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nijednom tijekom susreta norveška ekipa nije bila u zaostatku. Kroz prvo poluvrijeme imala je i pet golova viška, ali se Kiel uspijevao vratiti u egal. U jednom navratu u nastavku stigao je i do poravnanja (24:24), ali više od toga nije išlo.

Bjorn Gudjonsson predvodio ih je s deset golova, dok je Sander Sagosen dodao osam pogodaka. Najbolji je kod Kiela bio Niclas Ekberg s deset golova, dok Domagoj Duvnjak imao je dvije asistencije, ali bez pogotka.

Do četvrte pobjede stigao je mađarski Veszprem koji je na domaćem terenu bio bolji od Wisle Plock rezultatom 28:21. Poljacima je ovo peti poraz u isto toliko odigranih utakmica.

Veszprem je predvodio Gasper Marguč sa šest golova, dok je Mikita Vailupau dodao pet. Obojica su imala stopostotan učinak.

Najbolji je kod Wisle bio Przemyslaw Krajewski sa šest golova. Tin Lučin postigao je jedan pogodak iz tri pokušaja, dok su Leon Šušnja i Lovro Mihić (šut 0/1) ostali bez gola. Mirko Alilović obranio je dvije lopte (2/15).