Rezultatski vrlo uvjerljiva pobjeda rukometaša Zagreba, Makedonci se raspali u nastavku

Branimir Korać • četvrtak, 19.10.2023.

Zagreb je stigao do druge ovosezonske pobjede u Ligi prvaka. U Areni je ugostio momčad Pelistera i visoko je slavio s 27:18...

Nije to bila neka rapsodija rukometaša Zagreba, ali pobjeda je upisana, i hrvatski prvak dolazi do drugog slavlja. Zagreb je slavio s 27:18 u susretu u kojem je pitanje pobjednika riješeno u drugom poluvremenu.

Igraj na utakmice EHF Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvo poluvrijeme nije bilo dobro i jedino dobro u svemu tome bio je rezultat. I jedni i drugi su puno griješili, ali nekako se osjetilo da je Zagreb taj koji bi se mogao odvojiti.

Zagreb je bolja momčad, ali se vidjelo da je u grču, status favorita koji ne nosi često u Ligi prvaka sputao je momčad koju je prvi put s klupe vodio Nenad Šoštarić.

Samo 10:10 na odmoru nije bio toliko plod fantastičnih obrana koliko općenito loših odluka ili reakcija u napadu, no u drugom dijelu Zagreb se ipak opustio, zaigrao bolje i otišao do uvjerljive pobjede.

U prvih 15 minuta drugog poluvremena još uvijek se igralo ravnopravno i praktički gol na gol, ali onda se Zagreb odvojio.

Od 16:16 Zagreb je potpuno zagospodario parketom i do kraja susreta je potpuno dominirao.

U tih zadnjih 15 minuta Zagreb je napravio seriju 11:2 i upisao vrlo uvjerljivu pobjedu.

Najbolji kod Zagreba bili su Matej Mandić s 11 obrana dok su po pet golova postigli Miloš Kos i Aleksa Kavčič.

Kod Eurofarma najefikasniji je bio Uroš Borzaš koji je postigao tek tri pogotka.