Dino Prižmić poražen u Stockholmu nakon dugotraje borbe s Eliasom Ymerom

Petar Jenjić • četvrtak, 19.10.2023.

Dino Prižmić izgubio je meč osmine finala ATP turnira u Stockholmu. Bolji je od hrvatskog tenisača bio domaći predstavnik Elias Ymer u tri seta...

Lijepu priliku imao je Dino Prižmić za četvrtfinale ATP turnira u Stockholmu, ali nije je uspio iskoristiti. Nakon pobjede protiv 30. tenisača svijeta Jirija Lehečke, Prižmić je igrao meč osmine finala protiv domaćeg predstavnika.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Radilo se o Eliasu Ymeru koji je u prvom kolu izbacio Roberta Bautistu Aguta, a večeras kao 168. tenisač svijeta bio bolji i od hrvatskog tenisača. Bilo je 6:3, 3:6, 6:2 nakon dva sata i 39 minuta provedenih na terenu.

Do 3:3 u prvom setu bilo je izjednačeno, a tada je Prižmić izgubio dva servisa zaredom. Ymer je u drugom poveo s 3:0, ali je hrvatski tenisač odlično uzvratio sa šest uzastopnih gemova.

Ipak, u odlučujućem setu domaći tenisač ipak je bio bolji. Prvi break zaostatka Prižmić je uspio vratiti, ali drugi, a zatim i treći, nije uspio. Ymer je zaključio meč u svoju korist.

Ymera sada čeka dvoboj protiv Srbina Miomira Kecmanovića.