Dobar nastup Hezonje u pobjedi Reala, Olympiakos nakon produžetka svladao Partizan

Petar Jenjić • četvrtak, 19.10.2023.

Odigrane su četiri utakmice četvrtog kola košarkaške Eurolige. Izdvaja se pobjeda Olympiakosa protiv Partizana nakon produžetka, dok je Mario Hezonja bio među boljima u trijumfu Real Madrida...

Lyon-Villeurbanne imao je 18 koševa prednosti u drugoj četvrtini (43:25) protiv Fenerbahčea, ali turska momčad napravila je preokret te na koncu slavila rezultatom 101:86.

Igraj na Euroligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Scottie Wilbekin predvodio je Fenerbahče do pobjede s 18 poena, dok je 17 koševa dodao Tarik Biberović. Najbolji je kod Francuza bio Frank Jackson s 25 poena.

Košarkaši Žalgirisa upisali su treću pobjedu ove sezone, na gostovanju kod Baskonije slavili su s 99:82 i tako večerašnjem protivniku nanijeli ukupno treći poraz.

Litavce je do pobjede predvodio Rolands Smits s 21 poenom i osam skokova, dok domaćinu nije pomogao ni sjajni Chima Moneke s 32 koša i devet skokova.

Real Madrid ostaje na stopostotnom učinku nakon što je večeras pred svojim navijačima slavio protiv Armani Milana s 88:71. Domaćin je utakmicu prelomio u posljednjoj četvrtini koju je dobio s 21:10.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Sergio Llull s 19 poena, dok je Mario Hezonja dodao 13 koševa (6/7 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 1/1), tri skoka i tri ukradene lopte za 21 i pol minutu u igri.

Goste je predvodio Shavon Shields sa 16 koševa i sedam skokova.

Dramatično je bilo u Pireju gdje je Olympiakos svladao Partizan nakon produžetka s 98:94. U završnici regularnog dijela domaćin je imao vodstvo 85:82, ali James Nunnally donio je srpskoj ekipi dodatnih pet minuta tricom u zadnjoj sekundi.

Ipak, domaćin je u dodatnih pet minuta ipak izborio pobjedu, a do nje ga je predvodio Giannoulis Larentzakis s 19 poena, dok je Nikola Milutinov dodao 16 koševa i sedam skokova.

Partizan je predvodio Zach LeDay s 18 koševa i pet skokova.