Automoto

Zadnji krug odlučio: Johann Zarco do prve pobjede u MotoGP-u

HINA, Petar Jenjić • subota, 21.10.2023.

Do prve pobjede u MotoGP-u do pobjede je stigao Johann Zarco koji je slavio na Velikoj nagradi Australije. Iza sebe ostavio je Francesca Bagnaiju...

Francuz Johann Zarco (Ducati-Pramac) pobijedio je u subotu na VN Australije u klasi MotoGP ostavivši iza sebe vodećeg u ukupnom poretku Talijana Francesca Bagnaiju (Ducati). Za Zarcoa, koji je krenuo s pete pozicije, ovo je prva pobjeda u MotoGP-ju.

Igraj na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Njegov momčadski kolega Španjolac Jorge Martin (Ducati-Pramac) koji je startao s "pole positiona", dominirao je cijelom utrkom, no u zadnjem je krugu pao i završio kao peti te tako izgubio vrijedne bodove u utrci za naslov svjetskog prvaka.

Talijan Fabio Di Giannantonio (Ducati-Gresini) je bio treći, osiguravši prvo postolje u svojoj MotoGP karijeri.

Bagnaia je, nakon 16 utrka od ukupno 20 koliko ih ima u sezoni svjetskog prvenstva, vodeći sa 366 bodova, Martin je drugi sa 339, a Talijan Marco Bezzecchi (Ducati-VR46) je treći sa 293.