Bradariću cijela utakmica u remiju Salernitane, igrao i Moro

Petar Jenjić • nedjelja, 22.10.2023.

Odigrane su dvije utakmice devetog kola talijanske Serie A. Salernitana i Cagliari odigrali su bez pobjednika 2:2, dok je Cagliari slavio protiv Frosinonea...

Do treće pobjede sezone, a druge u zadnja tri kola, stigla je Bologna koja je s 2:1 na domaćem terenu bila bolja od Frosinonea. Gostima je ovo treći poraz sezone.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U razmaku od tri minute Bologna je stigla do dva pogotka prednosti. Prvo je u 19. minuti poentirao Lewis Ferguson, da bi nakon toga za 2:0 pogodio Lorenzo De Silvestri kada je nakon odbijene lopte vratara glavom pogodio s 20 metara.

Frosinone je smanjio zaostatak u 62. minuti nakon što je kazneni udarac realizirao Matias Soule. Gosti do kraja nisu uspjeli doći do boda, ali su dobili isključenje. Preciznije, Luca Mazziatelli zaradio je dva žuta kartona.

Nikola Moro ušao je u igru u 83. minuti za Bolognu, dok Karlo Lulić nije igrao za goste.

Dvoboj ekipa donjeg dijela ljestvice, Salernitane i Cagliarija, završio je rezultatom 2:2, iako sve do završnih 11 minuta nismo vidjeli nijedan pogodak.

Gosti su poveli preko Zita Luvumba u 79. minuti, a sedam minuta kasnije Salernitana je stigla do poravnanja pogotkom Boulayea Die. Međutim, praktički u sljedećem napadu gosti dolaze do novog pogotka preko Nicolasa Viole.

Drama se nastavila i u sudačkoj nadoknadi u kojoj je domaćin ipak došao do boda. Novi gol, ovoga puta iz penala, zabio je Dia.

Domagoj Bradarić odigrao je svih 90 minuta za domaćina, dok je Marko Rog izvan kadra Cagliarija zbog ozljede.