Zverev lakoćom preko domaćeg igrača do drugog kola u Beču, Hačanovu ruski dvoboj

Branimir Korać • ponedjeljak, 23.10.2023.

Odigran je dio mečeva prvog kola na ATP turniru u Beču, a većih iznenađenja nije bilo, favoriti su odradili posao...

U ruskom dvoboju na startu turnira u Beču Karen Hačanov slavio je u dva seta protiv Romana Safiulina. Hačanov je malo griješio i u tome je bio ključ, protivniku je dopustio samo jednu break loptu koju ovaj nije iskoristio. U konačnici Hačanov je slavio s po jednim breakom u svakom setu.

Igraj na mečeve turnira u Beču na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jiri Lehečka prebolio je poraz od Dine Prižmića iz Stockholma od prošlog tjedna, slavio je u dva seta protiv JJ Wolfa. Rezultat je bio identičan kao onaj s kojim je Hačanov svladao Safiulina, dva puta po 6:4.

Domači adut Sebastian Ofner nije imao sreće sa ždrijebom. U prvom kolu išao je na Alexandera Zvereva koji je odigrao dobar meč i upisao pobjedu u dva seta sa samo pet izgubljenih gemova.

Dosta uzbuđenja bilo je u dvoboju između Mattea Arnaldija i Alberta Ramosa. Arnaldi je bio taj koji je vodio dok se Ramos vraćao iz minusa, ali u oba tie-breaka Arnaldi je bio bolji.

Jedini koji je morao u tri seta bio je Cameron Norrie koji je domaćeg kvalifikanta Filipa Misolica svladao nakon dva i pol sata borbe.

ATP Beč, prvo kolo:
Karen Hačanov (-, 8) - Roman Safiulin (-) 6:4, 6:4
Jiri Lehečka (Češka) - JJ Wolf (SAD) 6:4, 6:4
Alexander Zverev (Njemačka, 5) - Sebastian Ofner (Austrija, WC) 6:4, 6:1
Matteo Arnaldi (Italija) - Albert Ramos (Španjolska, Q) 7:6(4), 7:6(2)
Cameron Norrie (Velika Britanija) - Filip Misolic (Austrija, Q) 7:6(7), 4:6, 6:3