Liga prvaka, skupina A, 3. kolo, 24.10.2023, 21:00 h
Manchester United 1:0 København
København

Drama na Old Traffordu, Maguire i Onana Unitedovi junaci

Branimir Korać • utorak, 24.10.2023.

Dvojac koji je toliko kritiziran, Harry Maguire i Andre Onana, na kraju su ponijeli titulu junaka u pobjedi protiv Kopenhagena 1:0. Maguire je bio jedini strijelac, a Onana je obranio kazneni udarac u 97. minuti...

Napokon je Manchester United dočekao pobjedu u Ligi prvaka. Uz dosta muke slavio je protiv Kopenhagena s 1:0.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Uoči početka susreta na Old Traffordu odana je počast Bobbyju Charltonu, legendi kluba i po mnogima najboljem engleskom igraču u povijesti, Erik ten Hag donio je vijenac na sredinu terena nakon čega je uslijedila minuta šutnje.

Kopenhagen se postavio vrlo hrabro, stvarao je dosta problema domaćinu i imao je svojih prilika. IU jedni i drugi stvorili su nekoliko odličnih situacija, ali vratari su bili raspoloženi.

Manchester United došao je ipak do vodstva u 72. minuti pogotkom Harryja Maguirea. Nakon kornera je lopta izbijena, ali iz drugog napada Eriksen je ubacio, a Maguire glavom iz blizine zabio te se iskupio za nesigurnost koju je pokazivao u obrani.

I kada se činilo da će United napokon mirno do pobjede, u 95. minuti Scott McTominay igrao je opasno pred svojim golom i dosuđen je kazneni udarac za Kopenhagen.

Danci su imali fantastičnu priliku za bod na Old Traffordu, ali u 97. minuti Onana brani kazneni udarac Larssonu i spašava United te mu donosi pobjedu.

Veliko slavlje domaćina i vrlo teško izborena pobjeda.