Dodig i Krajicek bez problema preskočili prvu prepreku u Baselu

Branimir Korać • utorak, 24.10.2023.

Ivan Dodig i Austin Krajicek odigrali su vrlo dobar meč na početku turnira u Baselu gdje su na startu slavili protiv Felixa Auger-Aliassimea i Sebastiana Korde u dva seta...

Prvi par svijeta rutinski je odradio posao u prvom kolu turnira u Baselu. Protivnici su bili odlični igrači u singlu Felix Auger-Aliassime i Sebastian Korda, ali u paru nisu imali previše šanse.

Igraj na mečeve parova u Baselu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U cijelom meču Kanađanin i Amerikanac nisu imali niti jednu break loptu u teško su se nosili s Dodigom i Krajicekom koji si potpuno dominirali.

Već u prvom gemu imali su tri break lopte, nisu ih iskoristili, ali jesu u trećem gemu kada dolaze do prednosti. Vrlo brzo su napravili još jedan break, ukupno nanizali pet gemova i uzeli prvi set sa 6:2.

U drugom setu također su imali prilika koje nisu iskoristili, ali kod 3:3 uspjeli su ponovno doći do breaka koji im je u konačnici donio i set i potvrdio pobjedu.

U drugom kolu igrat će protiv Griekspoora i Haasea ili Nysa i Zielinskog.

ATP Basel, parovi prvo kolo:
Ivan Dodig/Austin Krajicek (Hrvatska/SAD, 1) - Felix Auger-Aliassime/Sebastian Korda (Kanada/SAD) 6:2, 6:4