Liga prvaka, skupina H, 3. kolo, 25.10.2023, 18:45 h
Barcelona 2:1 Šahtar
Šahtar

Barcelona uoči El Clasica svladala Šahtar

Petar Jenjić • srijeda, 25.10.2023.

Nogometaši Barcelone ostaju na stopostotnom učinku u Ligi prvaka. U trećem su kolu na domaćem terenu s 2:1 bili bolji od ukrajinskog Šahtara...

Na maksimalnom učinku u skupini H Lige prvaka ostaje Barcelona koja je na domaćem terenu slavila protiv Šahtara s 2:1. Iako je igrala bez brojnih prvotimaca, upisala je pobjedu i sada mirno može čekati El Clasico koji se igra za tri dana.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Barcelona je iskoristila šansu u 28. minuti te stigla do vodstva. Fermin Lopez pogodio je gredu, lopta se odbila do Ferrana Torresa koji posprema odbijanac u mrežu.

Osam minuta kasnije katalonska momčad stigla je do novog pogotka. Ovoga puta poentirao je Fermin Lopez koji se izvukao na udarac i prekrasno pogodio od stative u gol.

Bio je to i rezultat prvog poluvremena, a Šahtar je smanjio zaostatak u 62. minuti. Irakli Azarovi lijepo je odigrao za Georgija Sudakova u prostor koji ulazi u kazneni prostor i pogađa u bliži kut Barcelonina gola.

Nakon toga je Barcelona pogodila okvir gola preko Lopeza, a istom je igraču i poništen pogodak zbog nedozvoljene pozicije. Do kraja se rezultat nije promijenio.

Ovoga puta Šahtar nije uspio nadoknaditi dva gola zaostatka pa je tako ostao na tri osvojena boda.