SuperSport HNL, 13. kolo, 28.10.2023, 18:10 h, Opus Arena
Suci: Jakov Titlić (Potravlje), Goran Perica (Šibenik), Vice Vidović (Split)
Elias Zaian Filet 90'+7'
Istra 1961
Susret počinje u 18:10 sati.
1' Počeo je susret.
6' Zanimljiv početak u Osijeku, ali još uvijek nema pravih prilika.
10' Omerović! Bio je sjajan na Poljudu, a i ovdje je dobro krenuo, imao je dobar pokušaj iskosa, ali brani Majkić.
20' Majkić brani još jednom, Omerović je ponovno pucao snažno izvana, ali preblizu vrataru. Omerović je zasad najkonkretniji u ovom nadmudrivanju.
27' Nonšalantna reakcija Nejašmića koji loše dodaje i ostaje bez lopte pred svojim kaznenim prostorom, loptu je uzeo Filet, ali pucao u blok.
37'
Žuti karton dobio je Mladen Devetak.
38' Napokon malo uzbuđenja, Bukvić je pucao iskosa iz slobodnog udarca, Majkić jedva izvadio loptu ispod grede.
41' Iz kornera Istre izrodio se kontranapad Osijeka, s loptom je jurio Gržan, ali zadnje dodavanje na peterac obrana Istre je odbila.
45' Minuta nadoknade.
45'+1' Kraj prvog dijela, očekivali smo više, 0:0.
46'
Izmjena! Izlazi Jovan Manev, ulazi Vedran Jugović.
46'
Izmjena! Izlazi Oleksandr Drambajev, ulazi Mijo Caktaš.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
47'
GOL! Osijek - Istra 1961 1:0
Mrežu je zatresao Vedran Jugović. Asistent je Domagoj Bukvić.
47' Osijek vodi 1:0!!!! Tek što je ušao u igru, Vedran Jugović šalje loptu u mrežu! Nakon ubačaja iz kornera ostao je posve sam i glavom je zakucao loptu u mrežu s desetak metara.
56'
Izmjena! Izlazi Advan Kadušić, ulazi Mateo Lisica.
56' Vrlo atraktivan potez Douglasa, opalio je iz voleja izvana, ali neprecizno. Tehnički sjajno.
64'
Izmjena! Izlazi Matej Vuk, ulazi Darwin Matheus.
64'
Izmjena! Izlazi Frano Mlinar, ulazi Sebastian Nebyla.
67' Vratnica! Omerović je odlično opalio izvana, Majkić je jako dobro obranio, odbio je loptu koja od vratnice ide u korner.
68' Vrlo neobična situacija! Osijek je došao do pogotka, Duarte je poslao loptu u mrežu s peterca, ali pogodak nije priznat. Tijekom akcije netko je zazviždao s tribina, igrači Istre mislili su da je dosuđen prekršaj i ostali su stajati. Prvo su se bunili gosti jer se činilo da će pogodak biti priznat pa zatim Osječani jer nije priznat.
75'
Žuti karton dobio je Oleksandr Petrusenko.
78'
Izmjena! Izlazi Mijo Caktaš, ulazi Kristijan Lovrić.
78'
Izmjena! Izlazi Petar Brlek, ulazi Ivan Fiolić.
80'
Izmjena! Izlazi Mladen Devetak, ulazi Emmanuel Ekong.
80'
Izmjena! Izlazi Moris Valinčić, ulazi Salim Fago Lawal.
86'
GOL! Osijek - Istra 1961 2:0
Mrežu je zatresao Vedran Jugović. Asistent je Slavko Bralić.
86' Sada gol neće biti poništen! Nakon kornera Bralić je prebacio loptu na drugu vratnicu gdje je sam Jugović koji lakoćom zabija!
88'
Izmjena! Izlazi Domagoj Bukvić, ulazi Amer Hiroš.
90' Matheus probava izravno iz kornera i pogađa vratnicu! Kakav pokušaj.
90' Sedam minuta nadoknade.
90'+1'
Žuti karton dobio je Terrence Douglas.
90'+3' Čini se da će biti kazneni udarac za Osijek, Douglas je igrao rukom nakon ubačaja iz kornera.
90'+4' Tako je, kazneni udarac za Osijek!
90'+4'
GOL! 3:0! Najstrožu kaznu realizirao je Vedran Jugović.
90'+4' Hat-trick za Vedrana Jugovića! Majstor!
90'+7'
GOL! Osijek - Istra 1961 3:1
Mrežu je zatresao Elias Zaian Filet.
90'+7' Pucao je Matheus, Malenica je obranio, a na odbijenu loptu dolazi Filet i glavom zabija za 3:12. Počasni pogodak za Istru!
90'+8' Kraj, Osijek odnosi pobjedu 3:1!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!