Alen Halilović izborio penal za Fortunu Sittard pa ga promašio

Petar Jenjić • subota, 28.10.2023.

Fortuna Sittard odigrala je bez golova na domaćem terenu protiv Utrechta. Veliku priliku za gol imao je Alen Halilović, no promašio je penal...

Fortuna Sittard odigrala je kod kuće bez golova protiv Utrechta, u sklopu desetog kola nizozemske Eredivisie. Tako je prekinula niz bez bodova koji je trajao nešto više od mjesec dana.

Igraj na utakmice Eredivisie na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Naime, jednu od dvije pobjede ove sezone, upisao je 16. rujna protiv Volendama s 3:1, a nakon toga zaredala je s četiri poraza. Ovo joj je bio četvrti remi sezone i trenutno je na deset bodova.

Najbolju priliku za postizanje pogotka Fortuna je imala u 51. minuti. Alen Halilović izborio je penal nakon što je protivničkog igrača pogodio u ruku.

Međutim, hrvatski nogometaš nije uspio i realizirati taj kazneni udarac, obranio mu ga je Vasillos Barkas. Započeo je u prvih 11, a izašao je iz igre u 86. minuti, dok je Ivor Pandur branio cijeli susret.

S druge strane, dodajmo i to da je Utrecht trenutno na 16. mjestu sa sedam osvojenih bodova.