Bullsi zaustavili seriju Pacersa, vrlo uvjerljivi Celticsi u Washingtonu

Branimir Korać • utorak, 31.10.2023.

U preostalim susretima u NBA ligi viđeno je dosta uzbuđenja. Jedno takvo priredili su Los Angeles Lakersi...

Indiana Pacersi upisali su prvi ovosezonski poraz. Ugostili su Chicago Bullse koji su bili bolji sa 112:105 i tako se uspeli do 50-postotnog učinka.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bullsi su pobjedu osigurali u posljednjoj četvrtini u kojoj su uspjeli napraviti preokret i otići do pobjede. Tri i pol minute prije kraja Chicago je preuzeo vodstvo i nije ga ispuštao do kraja susreta.

Kod Bullsa Nikola Vučević ubacio je 24 poena uz 17 skokova, a Zach LaVine dodao je 23 poena i pet skokova. U redovima Pacersa Myles Turner završio je s 20 poena i 11 skokova dok je Tyrese Haliburton dodao 19 poena, 13 asistencija i pet skokova.

Celticsi su ostali stopostotni rutinskom pobjedom kod Washington Wizardsa. Potvrdili su dominaciju, krenuli snažno u susret i već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika.

Celticsi su sve riješili već u prvom poluvremenu nakon kojeg su vodili 77:51. Jaylen Brown imao je snažan ulazak u utakmicu te je na kraju završio s 36 poena (8/13 trica) i šest skokova dok je Jayson Tatum dodao 33 poena i šest skokova. Kod Wizardsa Kyle Kuzma ubacio je 21 poen uz pet skokova, a Eugene Omoruji 14 poena uz šest skokova.

Milwaukee Bucksi upisali su pobjedu protiv Miami Heata, svladali su ga 122:114. Bilo je dosta jednostavnije nego rezultat pokazuje, Heat je u zadnju dionicu ušao s 24 poena zaostatka i do kraja je uspio samo smanjiti minus.

Buckse su predvodili Giannis Antetokounmpo s 33 poena i sedam skokova te Damian Lillard s 25 poena i pet skokova. Kod Heata Tyler Herro imao je 35 poena i osam skokova dok je Duncan Robinson dodao 15 poena.

Lakersi su upisali tijesnu 106:103 pobjedu protiv Orlando Magica. U zadnje dvije minute Magic nije ubacio niti poen i Lakersi su se nekako dovukli do pobjede iako nisu impresivno izgledali.

D'Angelo Russell predvodio ih je s 28 poena i osam asistencija, a Anthony Davis dodao je 26 poena i 19 skokova. Kod Orlanda Gary Harris upisao je 17 poena (5/5 trica), a Franz Wagner dodao je 16 poena i osam skokova.

NBA:
Indiana Pacers - Chicago Bulls 105:112
Washington Wizards - Boston Celtics 107:126
Milwaukee Bucks - Miami Heat 122:114
Los Angeles Lakers - Orlando Magic 106:103
Charlotte Hornets - Brooklyn Nets 121:133 (Terry Rozier 23p, 9as/Cam Thomas 33p)
Oklahoma City Thunder - Detroit Pistons 124:112 (Shai Gilgeous-Alexander 32p, 9sk/Jaden Ivey 20p)
Toronto Raptors - Portland Trail Blazers 91:99 (Scottie Barnes 20p, 12sk/Jerami Grant 22p, 6sk)
Memphis Grizzlies - Dallas Mavericks 110:125 (Jaren Jackson 30p, 9sk/Luka Dončić 35p, 12sk, 12as)
Atlanta Hawks - Minnesota Timberwolves 127:113 (Dejounte Murray 41p, 7sk, 5as/Anthony Edwards 31p, 7as, 5sk)