[VIDEO] Pongračić nesretno pomogao u ispadanju Leccea iz Coppa Italije, Badelj prošao dalje

Mihaela Bradovski • srijeda, 01.11.2023.

Genoa i Parma izborile su prolaz u osminu finala Coppa Italije. Parma je elimninirala Lecce, a to je učinila uz pomoć autogola hrvatskog reprezentativca Marina Pongračića...

U jednom od zanimljivijih parova šesnaestine finala Coppa Italije Lecce je ugostio Parmu. Gosti su ipak bili uspješniji te su slavili s 4:2 i izborili prolaz u osminu finala.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Marin Pongračić ovaj put krenuo je na klupi, ušao je u igru na početku drugog poluvremena, ali na žalost baš je njega lopta pogodila u sudačkoj nadoknadi te se odbila u Lecceovu mrežu za vodstvo Parme.

Gosti su već nakon pola sata vodili s 2:0 golovima Simona Sohma i Angea Bonnyja, ali u drugom dijelu se Lecce vraća u utakmicu.

Piccoli i Strefezza bili su strijelci i kada se očekivalo da će susret otići u produžetak, u 94. minuti nakon ubačaja s desne strane, branič Leccea promašio je loptu, ona pogađa Pongračića i od njega odlazi u mrežu.

Pokušali su se domaći igrači odmah vratiti, ali nisu uspjeli, dapače, gosti dobivaju u 97. minuti kazneni udarac koji Dennis Man pretvara u pogodak.

Ranije je Genoa nakon produžetka došla do pobjede protiv Reggiane. Nije bilo lako, Reggiana je vodila na poluvremenu golom Varele Djamance, ali početkom drugog dijela Haps poravnava.

Susret je otišao u dodatnih 40 minuta, a nakon osam minuta igre u dodatku Albert Gudmundsson zabija za 2:1.

Milan Badelj kod domaćina igrao je od 46. minute.