Sevilla bez Rakitića rutinski svladala niželigaša, Cadiz tek na penale do prolaza

Mihaela Bradovski • srijeda, 01.11.2023.

U Kupu kralja u natjecanje su se uključili i članovi La Lige, u akciji su bili između ostalih Sevilla, Real Sociedad...

Deset članova najvišeg razreda španjolskog nogometa našlo se u prvom kol Kupa kralja i svih deset je prošlo dalje.

Igraj na utakmice Kupa kralja na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najviše se mučio Cadiz koji je tek na penale eliminirao niželigaša Badalonu Futur. Nakon 120 minuta igre pogodaka nije bilo, Cadizu nije pomogao niti igrač više od 108. minute kada je isključen Juan Antonio Segura. Ipak u raspucavanju s 11 metara Cadiz se provukao i prošao dalje.

Takvih problema nije imala Sevilla koja je i bez Ivana Rakitića prošla dalje protiv Quintanar de la Ordena iz Toleda.

Odradili su gosti dobar posao, slavili su s 3:0 golovima Rafe Mira, Youssefa En-Nesyrija i Adrie Pedrose.

Girona igra sjajno u prvenstvu, ali ovdje je tek golom u 98. minuti osigurala prolaz. Donio joj ga je Savio i tako uništio nadu malog San Roquea.

Najefikasniji bili su Getafe i Real Betis koji su postigli čak po 12 golova i osigurali prolaz dalje. Real Sociedad se mučio i slavio tek 1:0 kod Bunola.