Perasovićev Uniks do visoke pobjede protiv Kazahstanaca

Petar Jenjić • četvrtak, 02.11.2023.

Uniks Kazan upisao je petu pobjedu ove sezone u VTB ligi. Na domaćem parketu bio je uspješan protiv Astane rezultatom 96:65...

Nakon poraza od Samare, momčad Uniks Kazana, kojeg vodi Velimir Perasović, upisala je pobjedu protiv Saratova, a danas je stigla i do nove, ukupno pete u šest utakmica.

Igraj na VTB ligu SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na domaćem terenu branitelj naslova igrao je protiv kazahstanske Astane koju je uspješno apsolvirao rezultatom 96:65. Gostima je ovo bila peta utakmica sezone, a treća izgubljena.

Već nakon prve četvrtine domaćin je imao 11 koševa viška (23:12), a do kraja poluvremena je to naraslo na 17 razlike (54:37). Do kraja je samo ostalo pitanje koliko će visoka biti pobjeda.

Najbolji je u pobjedničkoj ekipi bio Jalen Reynolds s 19 poena i pet skokova, dok je Erick Green dodao 17 koševa, šest skokova i pet asistencija.

Astanu je predvodio Markell Johnson sa 17 koševa i 11 asistencija.