Smith i Žižić među boljima u dvoboju Virtusa i Efesa, tijesan poraz Partizana

Petar Jenjić • petak, 03.11.2023.

Odigrane su tri utakmice šesto kola Eurolige. Baskonia je tijesno slavila protiv Partizana, Barcelona je bila bolja od Panathinaikosa, a Virtus Bologna od Anadolu Efesa...

Do pete pobjede sezone stigla je Barcelona koja je slavila protiv Panathinaikosa rezultatom 80:72. Uoči zadnjih deset minuta domaćin je imao vodstvo 71:47, ali su Grci do kraja ublažili poraz, njihov četvrti u sezoni.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najbolji je kod Barcelone bio Jabari Parker sa 17 koševa i pet skokova, dok je goste predvodio Jerian Grant s 15 poena.

Petu pobjedu na kontu upisala je i Virtus Bologna koja je kod kuće igrala protiv Anadolu Efesa. Talijanski doprvak slavio je rezultatom 93:81 i protivnika bacio na omjer od dvije pobjede i četiri poraza.

Tornike Šengelia predvodio je Virtus s 19 poena, pet skokova i šest asistencija, Jaleen Smith dodao je 12 koševa (3/3 za dva, 2/3 za tricu), četiri skoka, dvije asistencije i dvije ukradene lopte za nešto manje od 18 minuta u igri.

Rodrigue Beaubois sa 17 koševa bio je najučinkovitiji kod Efesa, dok je Ante Žižić dodao 15 poena (6/7 za dva, slobodna bacanja 3/3), tri skoka i jednu asistenciju za 17 i pol minuta u igri.

Baskonia je s novim trenerom Duškom Ivanovićem stigla do pobjede protiv Partizana. Baski su na domaćem terenu slavili s 84:83, a junak je postao Chima Moneke koji je sekundu prije kraja bio precizan s linije slobodnih bacanja i tako donio pobjedu svojoj ekipi.

Moneke je sa 16 koševa, šest skokova i četiri ukradene lopte bio najbolji kod Baskonije. Najbolji je kod Partizana bio James Nunnally sa 16 koševa.