Automoto

Verstappen i dalje nedodirljiv, 17. pobjeda u 20 održanih utrka

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 05.11.2023.

Svjetski prvak u formuli 1 Nizozemac Max Verstappen u Red Bullu ne posustaje, pobjedom na VN Sao Paula ostvario je već 17. pobjedu ove sezone od 20 do sada održanih utrka.

Verstappen koji je već ranije osigurao treći uzastopni naslov svjetskog prvaka u Formuli 1, je pobjedom na stazi Interlagos stigao do 52. pobjede u karijeri, pri čemu već 17. ove sezone. Svjetski prvak ostvario je tako dvostruku pobjedu na autodromu Jose Carlos Pace jer je pobijedio i u subotnjem sprinterskom ispitu.

Više pobjeda od njega imaju samo Sebastian Vettel (53), Michael Schumacher (91) i Lewis Hamilton (103).

Od 20 održanih utrka ove sezone Nizozemac na samo tri nije pobijedio. U Saudijskoj Arabiji i Azerbajdžanu je bio drugi iza momčadskog kolege Sergia Pereza, dok je u Singapuru, gdje je slavio Španjolac Carlos Sainz u Ferrariju, zauzeo peto mjesto. Do kraja sezone ostale su još dvije utrke, VN Las Vegasa i VN Abu Dhabija.

Drugo mjesto je zauzeo Lando Norris u McLarenu, treći je bio Fernando Alonso u Aston Martinu, dok je četvrtu poziciju osvojio Sergio Perez u Red Bullu.

"Startovi su jako važni, a oba su bila jako dobra. Bili smo dobri na bilo kojoj gumi, bili smo fokusirani i uspjeli smo," kazao je Verstappen.

"Iskreno, nije moglo bolje proći, Činilo se da Max uvijek ima odgovor na sve," dodao je drugoplasirani Norris.

U završnici utrke najzanimljivija je bila borba za treće mjesto između Alonsa i Pereza, na koncu je Španjolac bio brži.

"Kada me Perez prošao dva kruga prije kraja mislio sam da nema postolja. Ovo je fenomenalan rezultat za momčad, sretan sam," naglasio je Španjolac.

Verstappen sada vodi sa 524 boda, Perez je drugi sa 258 bodova, dok treću poziciju drži Hamilton sa 226 bodova.

U poretku konstruktora Red Bull vodi sa 782 boda, dok je Mercedes drugi sa 382 boda. Ferrari na trećem mjestu ima 362 boda.

Iduća utrka je VN Las Vegasa 18. studenoga, a sezona završava 26. studenog u Abu Dhabiju.