Liga prvaka, skupina F, 4. kolo, 07.11.2023, 18:45 h
Borussia Dortmund 2:0 Newcastle
Newcastle

Oslabljeni Newcastle poražen u Dortmundu, važan korak Borussije prema prolazu

Mihaela Bradovski • utorak, 07.11.2023.

Dortmundska Borussia u susretu četvrtog kola skupine F Lige prvaka slavila je na svom travnjaku protiv Newcastlea 1:0.

Iako su Englezi hrabro najavljivali pobjedu u Dortmundu i revanš za poraz u prošlom kolu u Newcastleu, nisu uspjeli. Pod teretom brojnih izostanaka važnih igrača Eddie Howe nije uspio posložiti momčad koja bi stvorila probleme i svladala Borussiju.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je bolje otvorio utakmicu, imao nekoliko zanimljivih pokušaja, posebno opasan bio je onaj Adeyemijev u 16. minuti.

Borussia je povela sredinom prvog poluvremena kada je uz dosta sreće došla do odlične prilike, lopta se odbijala u nekoliko navrata, ali lopta je ostala je u posjedu Borussije. Sabitzer je dao povratnu loptu pred gol gdje je Füllkrug iz blizine zabio za vodstvo.

Najopasniji kod gostiju bio je Joelinton koji je u nekoliko navrata prijetio, no mreža se nije tresla. U drugom dijelu Newcastle je podignuo igru, slično kao u prvom poluvremenu, međutim nije to iskoristio.

Za razliku od njega u 79. minuti Borussia je došla do drugog pogotka. Adeyemi je poslao u kontru Juliana Brandta koji se sjurio prema golu i onda bez ikakvih problema pogodio za 2:0 iako se činilo u drugom dijelu da je Newcastle bliži izjednačenju.

Rezultat se nije mijenjao do kraja susreta, ostalo je 2:0 za Terzićevu Borussiju.