Veliki korak Arsenala prema osmini finala, ostali ostaju u igri

Branimir Korać • srijeda, 08.11.2023.

Arsenal je pobjedom protiv Seville napravio veliki korak prema prolazu u opsminu finala. U drugom susretu PSV je slavio protiv Lensa...

Arsenal - Sevilla 2:0

Vrlo zanimljivo je u skupini B gdje je Arsenal na vrhu s četiri boda ispred PSV-a i Lensa te sedam bodova ispred Seville.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sevillu je svladao na svom travnjaku s 2:0 i to potpuno zasluženo. Gosti praktički nisu uspjeli zaprijetiti i Arsenal je došao do vrijednih bodova.

Velika Arsenalova inicijativa okrunjena je u 30. minuti. Jorginho je proigrao Saku koji u sredini pronalazi Leandra Trossarda, a on lako zabija.

Arsenal je cijelim tijekom susreta bio bolji protivnik i došao je zasluženo i do drugog pogotka početkom drugog dijela. Gabriel Martinelli proigrao je Saku koji se sjurio prema golu i zabio za 2:0.

U nastavku susreta domaćin je rutinski odrađivao posao i na kraju slavio. Ivan Rakitić ušao je u igru u 65. minuti.

PSV - Lens 1:0

U drugom susretu PSV nije smio izgubiti protiv Lensa te je na kraju slavio s 1:0. Domaćin je rano poveo i kasnije uspio zadržati vodstvo.

U 12. minuti PSV je stigao do vodstva. S desne strane je nabacio Bakayoko, a Luuk de Jong je nezaustavljiv u skoku i glavom šalje loptu u mrežu.

Lens nije igrao loše, stvarao je prilike, međutim imao ih je i domaćin, no niti jedni nisu uspjeli pogoditi mrežu.

U sudačkoj nadoknadi Lens je još ostao i s igračem manje kada je Morgan Guilavogui zaradio drugi žuti karton i ranije napustio teren.