Real učvrstio prvo mjesto i izborio prolaz, Union Berlin napokon neporažen

Branimir Korać • srijeda, 08.11.2023.

Real Madrid osigurao je prolaz u osminu finala Lige prvaka. Slavio je protiv Brage, a Napoli je na pobjedu do prolaza nakon što je remizirao s Union Berlinom...

Napoli - Union Berlin 1:1

Napoli nije uspio nastaviti užasan niz poraza Union Berlina, susret u Napulju okončan je remijem 1:1.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Napoli je mogao do pogotka već sredinom prvog dijela, ali vratnica je spasila Nijemce nakon udarca Natana.

Međutim u 39. minuti domaćin ipak dolazi do vodstva zahvaljujući Matteu Politanu koji u 39. minuti pogađa za 1:0.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela dosuđen je slobodni udarac za Union Berlin na 20-ak metara, loptu je namjestio Josip Juranović i pogodio vratnicu.

Početkom drugog dijela gosti su se vratili u utakmicu, David Fofana dobio je loptu na desnoj strani i lijepo pogodio u suprotni kut.

Do kraja promjena nije bilo i ostalo je 1:1.

Juranović je igrao do 64. minute.

Real Madrid - Braga 3:0

Real Madrid opravdao je status favorita protiv Brage i upisao je uvjerljivu pobjedu 3:0. Međutim nije baš idealno krenulo.

Već u četvrtoj minuti Braga zarađuje kazneni udarac. Vazquez je povukao u 16 metara Borju i nije bilo nikakve dvojbe. Loptu je uzeo Alvaro Djalo, ali Andrej Lunin krasno brani njegov udarac.

U 12. minuti Real je odgovorio, Vinicius je proigrao utrčalog Brahima Diaza koji šalje loptu u mrežu, ali pogodak nije priznat zbog prekršaja brazilskog napadača.

Ipak u 27. minuti Real dolazi do vodstva. Vinicius je odlično utrčao u prostor, dao povratnu loptu ponovno za Diaza koji je još jednom zakucava u mrežu.

Na drugi pogodak čekalo se do 58. minute kada je Real nakon vrlo lijepe akcije stigao do pogotka za 2:0. Vrlo brza tranzicija, odlično dodavanje Valverdea za Vazqueza koji pronalazi Viniciusa, a on lako zabija.

Tri minute kasnije već je 3:0, ovaj put Vinicius je proigrao Rodryga koji lijepo prebacuje vratara.

Zadovoljio se Real s ovih 3:0 i mirno priveo utakmicu kraju. Luka Modrić igrao je od 74. minute.