Duje Ajduković preko četvrtog nositelja do četvrtfinala u Japanu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 09.11.2023.

Duje Ajduković izborio je četvrtfinale na Challengeru u Matsuyami. Ajduković je lavio u dva seta protiv domaćeg igrača Shoa Shimabukura...

Duje Ajduković nastavio je s odličnim nastupima na Challengeru u Japanu gdje je u drugom kolu bio bolji od četvrtog nositelja i jakog domaćeg aduta Shoa Shimabukura.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ajduković je Japanca ispratio iz turnira pobjedom 7:6, 6:3 kojeg je svladao za sat i 41 minutu.

Japanac je bio prvi koji je došao do breaka u ovom meču, poveo je s 4:2 u prvom setu, ali odmah nakon toga Ajduković poravnava na 4:4 i vraća se u set. Odluka je pala u 13. igri gdje je Ajduković bio bolji sa 7:3.

U drugom setu hrvatski tenisač odmah je poveo s 3:0 i prednost je držao do kraja seta. Shimabukuro je pokušavao uzvratiti, ali nije uspio doći niti do break lopte.

U četvrtfinalu Ajdukovića očekuje Danac August Holmgren s kojim se još nije sastajao, a koji je već odigrao četiri meča u Matsuyami i još nije izgubio niti set.