Tijesan poraz Duje Ajdukovića u četvrtfinalu Challengera

Petar Jenjić • subota, 11.11.2023.

Duje Ajduković upisao je poraz u meču četvrtfinala na Challengeru u japanskoj Matsuyami. Bolji je u tri seta bio August Holmgren...

Jako blizu pobjede i plasmanu u polufinale Challengera u japanskoj Matsuyami bio je hrvatski tenisač Duje Ajduković koji je u tri tijesna seta upisao poraz.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Trenutno 179. tenisač svijeta za protivnika je imao 392. na ATP ljestvici, Augusta Holmgrena iz Danske, koji je slavio sa 7:5, 3:6, 7:6 nakon dva sata i 39 minuta provedenih na terenu.

Ajduković je ima break prednosti i servis za set, no gubitkom četiri uzastopna gema, izgubio je i set. U drugom je break prednosti sačuvao do kraja te poravnao rezultat.

U trećem setu vidjeli smo po break sa svake strane, a kod zaostatka 6:5, Ajduković je spasio tri meč lopte i izborio tie-break. Međutim, Danac je u 13. igri slavio sa 7:5.