Budućnost ipak prejaka za Split, Žuti upisali novi poraz

Petar Jenjić • subota, 11.11.2023.

U susretu osmog kola regionalne ABA lige, košarkaši Splita poraženi su na gostovanju kod Budućnosti. Žutima je to sedmi poraz ove sezone u ovom natjecanju...

Košarkaši Splita nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Budućnosti i u osmom kolu ABA lige upisali su sedmi poraz. Žuti su izgubili u Podgorici rezultatom 72:58 čime je domaćin stigao do šeste pobjede sezone.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Budućnost je odigrala dosta skromno prvu četvrtinu, a samo tri igrača upisala su im se u strijelce. Nakon deset minuta domaćin je imao vodstvo od 18:16, a početkom druge Split je prešao u vodstvo (19:18).

Serijom 8:0, na krilima Shannona Shortera i Krešimira Ljubičića, Split odlazi na 29:20. Centar Žutih nastavio je s dobrom igrom, a gosti su do dvoznamenkaste prednosti stigli u 18. minuti, bilo je 35:25. Međutim, u preostale dvije minute domaćin radi veliku seriju 12:0 za preokret.

Domaćin je u trećoj četvrtini uspijevao nastaviti gdje je stao, a kako je vrijeme odmicalo, tako je rasla i njegova prednost. Ponovno je uslijedio pad u zadnje dvije minute četvrtine, a uoči zadnjih deset minuta Budućnost je imala 12 poena prednosti (57:45).

Ostatak utakmice bio je odrađivanje posla domaćina kojeg je predvodio Brandon Paul s 14 koševa, dok su po 11 poena dodali Vladimir Mihailović i Yoan Makoundou.

Najbolji je kod Splita bio Shannon Shorter s 18 poena i pet skokova, dok je Krešimir Ljubičić dodao 12 poena i pet skokova.