Škrljevo do druge pobjede, Cibona i Dinamo ostaju na jednom porazu

Petar Jenjić • subota, 11.11.2023.

Odigrane su tri utakmice osmog kola hrvatskog prvenstva. Škrljevo je slavilo u gostima kod Bosca, kao i Cibona kod Dubrovnika, dok je Dinamo kao domaćin bio bolji od Dubrave...

Dramatično je bilo u SŠD "Boško Božić-Pepsi" gdje je Bosco ugostio Škrljevo, a gosti odnijeli pobjedu rezultatom 91:88. Tako je stigao do druge pobjede, dok domaćin ostaje na jednoj.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Obje ekipe imale su svoje bolje periode igre, a dvoboj je odlučen u samoj završnici. Konačan rezultat s linije slobodnih bacanja postavio je Noa Svoboda deset sekundi prije kraja susreta.

Po 23 poena u pobjedničkim redovima ubacili su Viktor Šarić (pet skokova) i Nikola Stanojević (pet skokova, šest asistencija). Bosco je predvodio Toni Jelenković s 22 koša, šest skokova i pet asistencija, ali i šest izgubljenih lopti.

Na samo jednom porazu ove sezone ostaje Cibona koja je slavila na gostovanju kod Dubrovnika rezultatom 84:77. Gosti su preuzeli vodstvo u drugoj dionici i do kraja ga nisu ispustili. Dubrovnik se uspijevao spustiti na minus pet, ali ne više od toga.

Vukove je do pobjede predvodio Ivan Majcunić s 19 poena, dok su po 16 koševa dodali Ivan Perasović (pet skokova) i Krešimir Radovčić (šest asistencija).

Sjajnu partiju za Dubrovnik odradio je Petar Dubelj koji je ubacio 37 poena.

Do sedme pobjede ove sezone stigao je i Dinamo koji je u zagrebačkom dvoboju slavio protiv Dubrave rezultatom 86:72. Tako je stigao do sedme pobjede sezone, dok su gosti sada na omjeru 2-6. Domaćin je susret prelomio u trećoj četvrtini koju je dobio s 23:8 te uoči zadnjih deset minuta imao 20 razlike (69:49).

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Ivan Novačić s 22 poena, dok je Ivan Vučić dodao 18 koševa i 13 skokova.

Najbolji je kod Dubrave bio Toni Ročak s 23 poena i šest skokova.