Hrvatska reprezentacija do 19 godina preokretom do pobjede na startu kvalifikacija

Mihaela Bradovski • srijeda, 15.11.2023.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina otvorila je kvalifikacijski turnir za odlazak na Europsko prvenstvo pobjedom 2:1 protiv Armenije u Rovinju...

Izabranici Siniše Oreščanina ipak su izbjegli iznenađenje na startu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. U Rovinju su igrali protiv Armenije i slavili s 2:1 iako su gubili do sredine drugog poluvremena.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP U-19 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatski spasitelj bio je Luka Vrbančić koji je dobar nastup okrunio s dva pogotka za preokret i sva tri boda hrvatske reprezentacije.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo loše što se tiče Hrvatske, Armenija je igrala jednostavnije i iskoristila je jednu od svojih prilika.

U 22. minuti Vardan Tojmasjan je ubacio, a u sredini je do lopte došao Edik Vardanjan i neobranjivo poslao loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu ipak puno bolje izdanje Hrvatske koja je nagrađena za bolju igru s dva pogotka.

Vrbančić je golovima u 66. i 71. minuti Hrvatskoj donio prednost i tako okrenuo svoju općenito vrlo dobru igru u ovom susretu.

Do kraja susreta Hrvatska je bila bliže trećem pogotku nego Armenija poravnanju, ali rezultat se više nije mijenjao.

U drugom kolu Hrvatska igra protiv Farskih Otoka koji su poraženi od Izraela sa 6:0.