Liga prvaka, skupina A, 7. kolo, 16.11.2023, 18:45 h
RK Zagreb
RK Zagreb 22:22 Barlinek Industria Kielce
Barlinek Industria Kielce

Sjajni Mandić držao Zagreb u dobitnoj poziciji, na kraju osvojen bod protiv Kielcea

Mihaela Bradovski • četvrtak, 16.11.2023.

Rukometaši Zagreba upisali su veliki bod protiv Kielcea, a ponovno mogu žaliti što nisu izvukli i više. Matej Mandić još jednom je briljirao na golu Zagreba...

Odlične igre Zagreba u Ligi prvaka više nisu iznimka niti slučajnost. Nakon frustrirajućih nastupa proteklih sezona u kojima Zagreb nije bio konkurentan niti ravnopravan protivnik.

Igraj na utakmice EHF Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Imao je Kielce na konopcima, još jednom se potvrdilo koliko je važno imati sjajnog vratara, a Matej Mandić polako izrasta u vrhunskog golmana. I večeras je bio sjajan, upisao je čak 17 obrana i ponovno držao Zagreb iznad vode.

Već u prvih deset minuta Zagreb je potvrdio kako u ovom susretu neće biti lagan zalogaj i poveo je vrlo rano sa 7:3.

Nakon toga do izražaja je došla kvaliteta Kielcea koji se uspio vratiti u utakmicu i u 23. minuti izjednačiti na 10:10.

Bio mu je to ujedno i posljednji pogodak u prvom dijelu, u nervoznoj završnici, Zagreb je ipak jednom pogodio mrežu Wolffa i to preko Klarice za 11:10.

Najvećim dijelom drugog poluvremena Kielce je hvatalo zaostatak i pokušavalo se vratiti u igri, u nekoliko navrata je došlo do poravnanja, ali ne i vodstva.

U završnici je Zagreb imao dva gola prednosti i napad za plus tri, ali nije uspio.

Golovima Dujšebaeva i Tournata Kielce je došlo do poravnanja. U završnici Zagreb gubi loptu, Kielce ima napad za pobjedu, ali Dylan Nahi ne zabija s krila i susret završava remijem. Uz Mandića, kod Zagreba valja spomenuti i Miloša Kosa koji je postigao pet golova.

Kod Kielcea Wolff je skupio 12 obrana, a četiri gola postigao je Dujšebaev.