Bosna i Hercegovina se osramotila u Luksemburgu, Slovačka ide na Euro

Mihaela Bradovski • četvrtak, 16.11.2023.

U skupini J kvalifikacija za Europsko prvenstvo sve je poznato i prije posljednjeg kola. Portugal je osigurao prvo, a Slovačka drugo mjesto...

Nova blamaža za reprezentaciju Bosne i Hercegovine. U Luksemburg je otputovala po pobjedu kako bi postavila nekakve temelje za dodatne kvalifikacije, ali domaća reprezentacija slavila je s čak 4:1.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u šestoj minuti Luksemburg je poveo golom Mathiasa Olesena, a u završnici prvog dijela Gerson Rodrigues povisio je na 2:0. Ništa bolje nije bilo niti u drugom poluvremenu, prvo je bivši branič Hajduka Nihad Mujakić autogolom povisio zaostatak na 3:0 i to vodstvo Luksemburg je imao do sudačke nadoknade. U 93. minuti uspio je nekadašnji član Istre Renato Gojković smanjiti na 3:1 da bi Rodrigues odmah nakon toga postavio konačnih 4:1.

BiH je i prije ovog kola ostala bez šansi za prva dva mjesta, a Luksemburgu neće pomoći niti ova pobjeda.

Sve dvojbe riješila je Slovačka koja je pobjedom 4:2 potvrdila drugo mjesto. Islanđani su rano poveli, ali su na kraju ipak poraženi.

Orri Oskarson bio je strijelac vodećeg pogotka za goste, ali od 30. do 55. minute Slovaci postižu četiri pogotka. Dva je zabio Lukaš Haraslin, a po jedan Juraj Kucka i Ondrej Duda. Andri Gudjohnsen samo je smanjio na konačnih 4:2.

Portugal je ostao stopostotan i devetom pobjedom u skupini. Ovaj put u gostima kod Lihtenštajna s 2:0 golovima Cristiana Ronalda i Joaa Cancela.