Crnu Goru matematika još drži u igri, Mađarska osigurala Europsko prvenstvo

Mihaela Bradovski • četvrtak, 16.11.2023.

Uoči posljednjeg kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo u skupini G još tražimo jednog putnika. Velike su šanse da to bude Srbija...

Crnu Goru matematika još uvijek drži u igri. Naime za drugoplasiranom Srbijom kasni dva boda i računica je jasna. Da bi Crna Gora prošla dalje, morat će slaviti u gostima kod Mađarske, a Srbija izgubiti kod kuće od Bugarske. Nisu neke velike šanse daće se obje stvari poklopiti.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U devetom kolu Crna Gora je ugostila Litvu i lako došla do pobjede 2:0. Već u trećoj minuti Kuč pogodio je za 1:0, a na 2:0 povisio je u trećoj minuti drugog poluvremena Stevan Jovetić.

Bugari su odavno otpali, ali su pošteno namučili Mađare koji su tražili bod za potvrdu prolaza.

Završilo je 2:2, a susret je imao predigru u prepucavanju ova dva kadra zbog promjene mjesta održavanja susreta i zatvaranja tribina.

Mađarska je povela golom Martina Adama, ali Bugari su na sredini prvog dijela izjednačili preko Spasa Deleva. Vrlo brzo nakon toga isključen je Antov, ali i s igračem manje Bugarska preko Despodova dolazi do preokreta.

Kada se činilo da će Mađari neočekivano upisati poraz, autogolom Petkova u 97. minuti gosti dolaze do boda i matematičke potvrde prolaza.