Duje Ajduković nadmašio prošli tjedan i izborio polufinale Challengera

Petar Jenjić • petak, 17.11.2023.

Do plasmana u polufinale Challengera u Kobeu stigao je Duje Ajduković koji je u tri seta svladao Jurija Rodionova. Meč je trajao sat i 57 minuta...

Prošlotjedno četvrtfinale u Matsuyami nadmašio je Duje Ajduković koji je izborio plasman među četiri najbolja tenisača na Challengeru koji se ovog tjedna igra u Kobeu.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ajduković, trenutno 179. tenisač svijeta, svladao je 110. na ATP ljestvici Jurija Rodionova iz Austrije, nakon borbe u tri seta te nešto manje od dva sata provedena na terenu.

U njihovom prvom međusobnom dvoboju slavio je sa 7:6, 4:6, 6:1 i za plasman u finale igrat će protiv 194. tenisača svijeta, Tung-Lin Wua s Tajvana. Do sada nisu nikada igrali.

U prvom setu Ajduković je dva puta bio u breaku zaostatka, ali uspio je izboriti tie-break koji je dobio sa 7:5. Jedan oduzet servis bio je dovoljan njegovom protivniku za drugi set, da bi u trećem Ajduković protivniku prepustio samo jedan gem.